Пенсійне забезпечення осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до цих районів, здійснюється відповідно до Тимчасової угоди між Урядом України та Урядом Російської  Федерації про гарантії прав громадян, які працювали  в районах Крайньої Півночі та місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі, у галузі пенсійного забезпечення від 15.01.1993 р. (далі-Угода) та Закону України « Про загальонообов’язкове державне пенсійне страхування».

Пунктом 1 ст. 1 цієї Угоди передбачено, що громадяни Сторін, які пропрацювали не менш як 15 календарних років у  районах Крайньої Півночі або не менш як 20 календарних років у місцевостях, прирівняних до цих районів, незалежно від місця їхнього постійного проживання на території обох держав мають право на пенсію за віком, зокрема, чоловіки – по досягненню 55 років і при загальном стажі роботи не менше 25 років, жінки – по досягненню 50 років і при загальному стажі роботи не менше 20 років.

Відповідно до ст. 2 Угоди громадянам, які працювали як в районах Крайньої Півночі, так і в місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі, один рік роботи в місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі, враховується за дев’ять місяців роботи в районах Крайньої Півночі.

Відповідно до ст. 3 цієї Угоди в разі призначення такої пенсії на території країни компетентні органи Російської Федераціїї відшкодовують витрати на виплату цієї пенсії в тій її частині, яка відповідає тривалості трудового стажу, виробленого в районах Крайньої Півночі або місцевостях, прирівняних до цих районів, починаючи з 1 січня 1991 р. до виникнення права на пенсійне забезпечення згідно із законодавством України (тобто до досягнення загальновстановленого пенсійного  віку).

У цьому випадку частина пенсії, яка відповідає тривалості трудового стажу, виробленого в районах Крайньої Півночі або в місцевостях, прирівняних до цих рацонів, обчислюється за нормами законодавства Російської Федерації.

Після досягнення пенсійного віку, встановленого законодавством України, розмір пенсій перераховується з урахуванням стажу роботи в районах Крайньої Півночі та в місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі, відпрацьованого після 01.01.1991 року.

Начальник відділу з
              призначення пенсій                                                                    Н.А. Осауленко