Повідомлення органів Пенсійного фонду про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсійної виплати або припинення її виплати, про вступ на роботу, звільнення з роботи, зміни в складі сім’ї

Відповідно до підпункту 3 пункту 2 статті 16 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», а також  пункту 14 та    пункту 1 додатку 6 до пункту 38 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (далі - Порядок), пенсіонери зобовязані повідомляти органи Пенсійного фонду про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсійної виплати або припинення її виплати, про вступ на роботу, звільнення з роботи, зміни в складі сімї, протягом десяти днів з моменту їх виникнення.

Відповідно до п. 28 Порядку, за документ, який підтверджує, що особа не працює, приймаються: трудова книжка та довідка органів державної податкової служби довільної форми про те, що особа не перебуває на обліку у даному органі державної податкової служби як фізична особа - підприємець. При відсутності трудової книжки - довідка органів державної податкової служби довільної форми про те, що особа не перебуває на обліку у даному органі державної податкової служби як фізична особа - підприємець, та заява особи із зазначенням причини відсутності трудової книжки. До зазначених документів додається інформація відділу персоніфікованого обліку.

Тому, у разі звільнення з роботи, пенсіонер зобов’язаний особисто звернутись до органу Пенсійного фонду, в якому отримує пенсію з паспортом, ідентифікаційним кодом, пенсійним посвідченням (оригіналами) та оригіналом і копієї трудової книжки ( копія першої сторіни і сторінки, де зроблено запис про звільнення з останнього місця роботи), оригіналами довідок та оригіналом і копією трудового договору, для призначення надбавки за проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю.

Відповідно до п. 4 Постанови КМУ № 745 від 06.07.2011 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету» встановлено, що підвищення пенсій непрацюючим пенсіонерам, які проживають у зоні посиленого радіоекологічного контролю, передбачене ст. 39 Закону України     « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», здійснюється в розмірі – 5,2 гривні.

Начальник відділу
             по роботі зі зверненнями громадян
О.П. Бурімська