ДО ВІДОМА ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ

Для призначення мінімальної пенсії за віком необхідно мати 15 років страхового стажу.

Страховий стаж з 01.01.2004р. обчислюється не за даними, які містяться в трудовій книжці, а лише за тими даними, які знаходяться в системі персоніфікованого обліку ПФУ.

Яким чином вони туди потрапляють? При сплаті страхових внесків особа має право на врахування до стажу цих періодів, за які сплачено внески, згідно даних, які містяться в звіті, що подається до ПФУ.

Відповідно до п.3.2. Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування № 22-2, фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані подавати до управління ПФУ у м. Білій Церкві звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, самі за себе один раз на рік до 10 лютого року.

Крім того протягом року у разі призначення пенсії повинен подаватисьзвіт з позначкою «призначення пенсії» за період до дати написання заяви на призначення пенсії.

Звіт  подається особисто фізичною особою до управління ПФУ у м. Білій Церкві (к.705).

Дані звіту є підставою для зарахування страхового стажу в системі персоніфікованого обліку відомостей по кожній особі окремо.

Тобто, звіт -  це не просто якийсь непотрібний папірець, а ваш гарант зарахування страхового стажу для призначення пенсії.

Тому,  щоб в майбутньому не залишитись без пенсії, своєчасно сплачуйте страхові внески та  своєчасно здавайте звіти.

А. А. Батрак, заст. начальника відділу
           персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж