Золотий фонд міста

 

Місто Біла Церква славиться великою кількістю видатних людей. За їх особистий внесок та значні заслуги у розвитку науки, культури, освіти, охорони здоров'я, фізкультури і спорту, промисловості, будівництва, транспорту і зв'язку, торгівельного обслуговування, забезпечення законності і правопорядку, суспільного і державного будівництва та соціально-економічного розвитку міста Біла Церква вони були нагороджені званням "Герой Радянського Союзу", "Герой Соціалістичної праці", "Почесний громадянин міста" та мають звання Герой України, "Заслужений працівник (відповідної галузі, професії) України".

 

Почесні громадяни міста Біла Церква


Рiшення шістдесят восьмої  сесії Білоцерківської міської ради VI скликання від 23 грудня 2014 року №1373-68-VI Про затвердження Положення про звання «Почесний громадянин міста Біла Церква» в новій редакції

Яригін Єфрем Денисович – пенсіонер. З 1944 по 1964 рік працював на посаді першого секретаря Білоцерківського міськкому Компартії України. Почесне звання присвоєно за заслуги у відбудові зруйнованого в роки Великої Вітчизняної війни народного господарства і його післявоєнного розвитку та активну участь в громадсько-політичному житті міста.

Попович Павло Романович – льотчик-космонавт, двічі Герой Радянського Союзу. Почесне звання присвоєно за активну участь в громадсько-політичному житті міста та військово-патріотичному вихованні підростаючого покоління.

Проценко Володимир Михайлович – пенсіонер, Заслужений будівельник України. Почесне звання присвоєно за заслуги в розвитку народного господарства та активну участь в громадсько-політичному житті міста.

Ковбасюк Григорій Дем’янович – Заслужений лікар України. З 1990 по 1998 рік працював завідуючим хірургічним відділенням міської лікарні №2. Почесне звання присвоєно за заслуги по поліпшенню медичного обслуговування населення та активну участь в громадсько-політичному житті міста.

Слободяник Валентин Кузьмич - пенсіонер, Заслужений будівельник України. Почесне звання присвоєно за заслуги в розвитку народного господарства та активну участь в громадсько-політичному житті міста.

Злобінський Семен Йосипович – Заслужений будівельник України. З 1964 по 1996 рік працював генеральним директором Білоцерківського. Почесне звання присвоєно за заслуги в соціально-економічному розвитку міста, активну участь в громадському житті.

Залєвський Василь Павлович – пенсіонер. З 1973 по 1988 рік працював на посаді голови виконавчого комітету Білоцерківської міської ради. Почесне звання присвоєно за заслуги в соціально-економічному розвитку міста, активну участь в громадському житті.

Красношапка Юрій Олексійович – пенсіонер. З 1974 по 1990 рік працював на посаді першого секретаря Білоцерківського міськкому Компартії України. Почесне звання присвоєно за великий вклад у вирішенні питань соціально-економічного розвиту міста та з нагоди 60-річчя з дня народження.

Гудима Андрій Дмитрович – доцент Білоцерківського державного аграрного університету, письменник, член спілки письменників України. Почесне звання присвоєно за вагомий внесок у розвиток культури міста, зміцнення духовності, громадську педагогічну діяльність та в зв’язку з 60-річчям.

Соломаха Іван Петрович – з 1971 по 2007 рік був начальником підприємства «Київоблводоканал». Почесне звання присвоєно за вагомий вклад у вирішенні соціально-економічних питань, розвитку міста, громадську діяльність та велику шефську допомогу дошкільним та навчальним закладам.

Міняйло Віктор Олександрович – письменник, член спілки письменників України, лауреат літературних премій ім. Андрія Головка, державної ім. Т.Г.Шевченка, член і почесний голова Білоцерківського міського відділення Національної спілки письменників України.

Шуліпа Геннадій Володимирович – З 1988 по 2006 рік працював на посаді міського голови. Почесне звання присвоєно за особливий внесок у вирішенні питань соціально-економічного розвитку міста, збереження та зміцнення соціальної інфраструктури міста, розвиток культури, освіти, охорони здоров’я, конструктивну взаємодію з політичними партіями та громадськими організаціями.

Власенко Володимир Максимович - академік. З 1977 по 2005 рік працював ректором Білоцерківського аграрного університету. Почесне звання присвоєно за особливий внесок у розвиток університету, збагачення аграрної науки і практики новаторськими розробками, за видавництво наукових праць, підручників та навчальних посібників, за активну участь у громадській роботі та високий рівень виконання депутатських обов’язків.

Сергеєва Галина Лаврентіївна – пенсіонер. З 1969 по 1988 рік працювала на посаді секретаря Білоцерківського міськкому Компартії України, а з 1988 по 2002 рік – на посаді заступника голови виконавчого комітету Білоцерківської міської ради. Почесне звання присвоєно за вагомий вклад у вирішенні питань соціально-економічного розвитку міста, активну громадську діяльність, значні заслуги перед територіальною громадою міста.

Берман Харитон Абрамович – голова міського товариства єврейської культури ім. Шолом –Алейхема. З 1955 по 1998 рік працював лікарем Білоцерківської міської лікарні №1. Почесне звання присвоєно за вагомий вклад у вирішенні питань соціально-економічного та культурного розвитку міста, активну громадську діяльність, значні заслуги перед територіальною громадою міста.

Дуднік Василь Іванович – з 1981 по 2006 рік працював на посаді голови Білоцерківської районної ради. Почесне звання присвоєно за вагомий вклад у вирішенні соціально-економічних проблем міста, активну громадську діяльність, значні заслуги перед громадою міста.

Павленко Юрій Прокопович – Заслужений працівник культури України. Працює на посаді директора Білоцерківської школи мистецтв№1. Почесне звання присвоєно за особливі заслуги перед містом Біла Церква в сфері культури.

Павленко Тамара Павлівна – Заслужений діяч мистецтв України, педагог Білоцерківської школи мистецтв №1. Почесне звання присвоєно за особливі заслуги перед містом Біла Церква в сфері культури.

Медвідь Олександр Васильович – президент Європейського комітету Міжнародної федерації боротьби. Уродженець м. Біла Церква, триразовий Олімпійський чемпіон, семиразовий чемпіон світу, триразовий чемпіон Європи, дев’ятиразовий чемпіон СРСР з вільної боротьби. Почесне звання присвоєно за визначні заслуги перед громадою міста біла Церква.

Опанасенко Ніна Петрівна – поетеса, член Національної спілки письменників України. Почесне звання присвоєно за визначні заслуги перед громадою міста Біла Церква.

Панічкін Михайло Степанович – військовий льотчик, генерал-майор авіації, Герой Радянського Союзу. Почесне звання присвоєно за визначні заслуги перед громадою міста Біла Церква.

ЗОЛОТИЙ ФОНД

1998-2015 рр.

1

Антонюк Микола Анатолійович – депутат міської ради 4-х скликань

2

Бабак Іван Михайлович - Заслужений працівник народної освіти України

3

Балахонова Анжела Миколаївна – майстер спорту Міжнародного класу

4

Балясніков Володимир Матвійович – Заслужений тренер України

5

Бандури Галина Іллівна та Анатолій Георгійович - керівники зразкової циркової студії «Арена» ПК «Росава»

6

Бевз Анатолій Максимович – Заслужений артист України

7

Бекетова Галина Федорівна - Заслужений тренер України з лижних гонок

8

Білоус В’ячеслав Васильович – Заслужений тренер України

9

Богородська Єлизавета Іванівна – Заслужений лікар України

10

Бондар Володимир Олександрович - почесний працівник заводу «Сільмаш» ім. 1-го травня, з 60-ти річним трудовим стажем на даному підприємстві, має звання «Майстер золоті руки»

11

Бондар Зінаїда Дмитрівна та Петро Степанович – батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу, мати-вихователька нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

12

Бондаровець Світлана Анатоліївна - Заслужений працівник культури України

13

Братаненко Олег Володимирович – Заслужений тренер України

14

Брунько Володимир Іванович - Заслужений тренер України з карате-до

15

Бурлака Ольга Василівна - Заслужений вчитель України

16

Вакуленко Віктор Іванович – нагороджений трьома урядовими медалями

17

Васильківський Станіслав Петрович – професор, доктор сільськогосподарських наук, автор 117 наукових і методичних праць

18

Вашека Валентина Іванівна – Заслужений працівник фізичної культури і спорту України

19

Ващенко Микола Степанович – учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни, кавалер 2-х орденів та медалей за бойові заслуги

20

Верещак Алла Георгіївна – Заслужений працівник соціальної сфери України

21

Власенко Володимир Максимович – Почесний громадянин міста, Заслужений працівник вищої школи України

22

Войцехівський Петро Іванович – нагороджений Орденом Червоної зірки

23

Волкова Світлана Борисівна - Заслужена артистка України

24

Волощенко Василь Дмитрович – з 1993 року голова міської ради ветеранів, нагороджений багатьма почесними грамотами та відзнакою міського голови «За заслуги перед містом»

25

Воробей Анатолій Васильович – Заслужений працівник культури України

26

Гаврилюк Олена Миколаївна – нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

27

Гаєвий Павло Федорович – нагороджений 6-ма державними нагородами та медалями

28

Гай Анатолій Іванович - Заслужений працівник культури України

29

Гай Галина Семенівна – нагороджена орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

30

Гайдаєнко Олена Анатоліївна – Заслужений вчитель України

31

Гламазда Володимир Михайлович – депутат Білоцерківської міської ради 4-х скликань

32

Головенко Ніна Василівна – Заслужений лікар України

33

Горюнова Людмила Геннадіївна – Заслужений працівник фармації України

34

 Грищенко Андрій Миколайович – нагороджений орденом Данила Галицького

35

Гудима Андрій Дмитрович – Почесний громадянин міста

36

Гусарова Галина Андріївна – Заслужений лікар України

37

Гутник Віра Дмитрівна – Заслужений працівник освіти України

38

Д”яченко Михайло Олександрович- нагороджений Орденом Червоної зірки

39

Дашкевич Микола Володимирович – Почесний громадянин міста

40

Дзюба Альона Володимирівна – Заслужений тренер України

41

Дзюба Володимир Михайлович – Заслужений тренер України

42

Дикий Анатолій Павлович – Заслужений комунальник України

43

Діденко Людмила Михайлівна - Заслужений працівник культури України

44

Добронравіна Наталія Іванівна – Заслужений працівник освіти України

45

Дога Ірина Пантеліївна - Заслужений працівник освіти України

46

Дригало Людмила Борисівна – переможець загальноукраїнської премії «Жінка третього тисячоліття»

47

Дроздова Тамара Борисівна – нагороджена почесними відзнаками Міністерства України у справах молоді та спорту, Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради та виконавчого комітету Білоцерківської міської ради

48

Дрофа Андрій Григорович – Заслужений будівельник України

49

Дудник Василь Іванович – Почесний громадянин міста

50

Дудник Олександр Кирилович - Заслужений працівник фізичної культури та спорту України

51

Душак Олена Миколаївна – відмінник охорони здоров’я

52

Дюдя Володимир Юрійович – Заслужений майстер спорта

53

Дядюн Світлана Анатоліївна – Заслужений діяч мистецтв України

54

Дятловський Юрій Михайлович – Заслужений тренер України

55

Дяченко Лідія Олексіївна – Заслужений артист України

56

Ємільянович Анатолій Олександрович – Заслужений тренер України

57

Єпископ Серафим

58

Жарко Олександр Анатолійович - Заслужений художник України

59

Загородня Оксана Іванівна – Заслужений працівник соціальної сфери України

60

Залєвський Василь Павлович – Почесний громадянин міста

61

Злобінський Семен Йосипович – Почесний громадянин міста, Заслужений будівельник України

62

Злотник Олександр Йосипович – Почесний громадянин міста

63

Зорін Микола Леонідович – Заслужений працівник сфери послуг України

64

Зюлковський Володимир Петрович – Заслужений тренер України

65

Іванців Володимир Опанасович - нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

66

Казакова Галина Сергіївна - голова Білоцерківського міського комітету сімей військовослужбовців, загиблих в Афганістані та інших закордонних країнах, нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

67

Калініченко Іван Григорович – Заслужений артист України

68

Капіца Валентина Кузьмівна - нагороджено орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

69

Кардаш Марія Миколаївна - нагороджена орденами Трудової Слави ІІІ ст. та Трудового Червоного Прапора

70

Касьян Микола Дмитрович - громадський діяч, автор 4 книг, 32 роки пропрацював лікарем в обласній стоматологічній поліклініці, неодноразово обирався головою міської профспілкової організації медичних працівників.

71

Кашкін Борис Йосипович – відмінник аграрної науки І ступеня

72

Кириленко Анатолій Дмитрович – Заслужений працівник культури України

73

Клокар Наталія Іванівна – Заслужений працівник освіти України

74

Клюєв Володимир Дмитрович – Заслужений діяч мистецтв України

75

Колеснік Ярослав Федорович – лікар-хірург онколог БЦ онкологічного диспансеру з 1980 р.

76

Коломієць Віктор Іванович – Заслужений лікар України

77

Колотницький Юрій Анастасович – начальник шляхо-ремонтно-будівельного управління

78

Кондрашова Галина Костянтинівна – Заслужений працівник торгівлі

79

Кошель Іван Степанович – Заслужений працівник сфери послуг України

80

Кривенко Василь Васильович – Заслужений енергетик України

81

Кудіна Раїса Георгіївна – Заслужений вчитель України

82

Кудлацька Світлана Борисівна – Заслужений тренер України

83

Кульчицький Анатолій Іванович - Почесний громадянин міста, Заслужений працівник культури України

84

Купрій Євген Іванович – Заслужений працівник промисловості України

85

Курафеєв Микола Васильович – Заслужений працівник фізичної культури і спорту

86

Куроченко Іван Опанасович – Заслужений працівник фізичної культури і спорту України

87

Левченко Володимир Іванович - Заслужений працівник ветеринарної медицини України

88

Легун Віктор Макарович – нагороджений Орденом Червоної зірки

89

Лемеш Анатолій Олександрович – Заслужений працівник газової промисловості України

90

Литвин Василь Сергійович – майстер спорту України, Заслужений тренер України

91

Мажара Станіслав Пилипович – нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

92

Макаренко Микола Леонідович – Почесний громадянин міста

93

Мальцевич Іван Федорович – Заслужений працівник фізичної культури України

94

Мар”янська Антоніна Олександрівна – нагороджена грамотами міністерства житлово-комунального господарства, Київської обласної державної адміністрації та виконавчого комітету Білоцерківської міської ради

95

Маринович Марина Георгіївна – нагороджена орденом Леніна, орденом Трудового Червоного Прапора

96

Марютіна Ганна Андріїівна - нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора

97

Масло Анатолій Григорович - Заслужений лікар України

98

Матвєєв Сергій Леонідович – Заслужений майстре спорту України

99

Матвієць Олена Григорівна - Заслужений тренер України

100

Медвідь Олександр Васильович – Почесний громадянин міста

101

Мерва Людмила Іванівна – Заслужена артистка України

102

Миколюк Валентина Олексіївна – нагороджена багатьма Почесними грамотами, знаком за заслуги перед містом

103

Міняйло Віктор Олександрович – Почесний громадянин міста

104

Молоцький Михайло Якович - Заслужений діяч науки і техніки України

105

Мороз Петро Микитович – нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

106

Моцна Надія Григорівна – Заслужена артистка України

107

Надем’янов Віктор Якович – Заслужений артист України

108

Найвельт Едуард Михайлович – Заслужений будівельник України

109

Нікітенков Павло Никифорович – Заслужений будівельник України, нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

110

Новак Віталій Петрович – Заслужений працівник народної освіти України

111

Окунь Катерина Іванівна – Заслужений працівник промисловості України

112

Олійник Олександр Борисович - за вагомий внесок в розбудову освітньої системи м.Біла Церква

113

Орлова Тетяна Миколаївна – Заслужена артистка України

114

Пааль Микола Олександрович - нагороджена орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

115

Павленко Микола Омельянович – нагороджений Орденом Червоної зірки

116

Павленко Тамара Павлівна – Почесний громадянин міста, Заслужений діяч мистецтв України

117

Павловський Василь Адамович – депутат міської ради IV скликань

118

Панов Анатолій Іванович – учасник бойових дій ВВв, кавалер 5-ти бойових орденів

119

Петер Новотні - Почесний громадянин міста

120

Петрик Юрій Федорович – Заслужений працівник освіти України

121

Підгорний Руслан Віталійович – Заслужений майстер спорту

122

Потильчак Світлана Йосипівна – Заслужений вчитель України

123

Репін Володимир Олександрович - Заслужений артист України

124

Розвозчик Петро Іларіонович - Заслужений вчитель України

125

Романенко Катерина Олександрівна – Заслужений працівник культури України

126

Сальман Ізяслав Юрійович – Заслужений юрист України

127

Самарський Микола Іванович – «Почесний громадянин м. Біла Церква», Заслужений працівник охорони здоров’я України

128

Сербин Тетяна Сергіївна – Заслужений вчитель України

129

Симоненко Олександр Сергійович – Заслужений майстер спорту України

130

Сирота Ігор Васильович – 24 роки пропрацював на посаді начальника «Спецкомбінату з надання ритуальних послуг»

131

Сікора Микола Іванович – нагороджений орденом Леніна, орденом Трудового Червоного Прапора

132

Слободенюк Микола Тимофійович – Заслужений вчитель України

133

Смуток Борис Михайлович – Заслужений вчитель України

134

Сніжко Павло Михайлович - нагороджений нагрудними знаками «За заслуги перед містом», «Відзнака міського голови»

135

Соломаха Василь Кирилович – Заслужений працівник промисловості України

136

Соломаха Іван Петрович – Почесний громадянин міста, Заслужений працівник комунального господарства

137

Сорокун Мирослава Степанівна – нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

138

 Степура Алла Олегівна – Заслужений працівник освіти України

139

Сулима Микола Павлович - Заслужений артист України

140

Тараненко Ольга Андріївна – Заслужений працівник культури України

141

Тимофєєв Олександр Якович – Заслужений тренер України

142

Ткачук Василь Микитович – Заслужений працівник сільського господарства України

143

Токовенко Василь Миколайович – Заслужений будівельник України

144

Томашевська Світлана Петрівна – Заслужений працівник культури України

145

Томащук Сергій Олександрович – Заслужений діяч мистецтв України

146

Тюхта Людмила Миколаївна – Заслужений працівник легкої промисловості

147

Усков В’ячеслав Валентинович – Заслужений діяч мистецтв України

148

Фастовець Микола Миколайович – Заслужений працівник фізичної культури і спорту України

149

Феденко Олександр Олександрович – Заслужений майстер спорту України

150

Хілько Юрій Васильович – нагороджений Орденом Червоної зірки

151

Холостой Станіслав Омельянович – нагороджений трьома орденами

152

 Хоменко Віра Семенівна - Заслужений працівник народної освіти України

153

Хоменко Олена Володимирівна – Заслужений працівник сфери послуг України

154

Цехмістренко Григорій Анатолійович – Почесний пасічник України

155

Чайка Іван Васильович – ветеран ВВ війни, нагороджений нагрудними знаками «За заслуги перед містом», «Відзнака міського голови»

156

Черевко Станіслав Григорович – Заслужений працівник культури України

157

Чернявський Сергій Володимирович – Заслужений майстер спорту України

158

Чмирук Дмитро Архипович – Заслужений тренер України

159

Чмирук Сергій Дмитрович – Заслужений тренер України

160

Шарова Тетяна Миколаївна – відмінник освіти СРСР, ветеран праці

161

Шекіта Всеволод Петрович – Заслужений артист України

162

Шиденко Микола Петрович- нагороджений орденом Дружби народів

163

Шилов Іван Петрович – Заслужений працівник сільського господарства України

164

Штика Валентин Григорович – нагороджений почесними відзнаками Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради та виконавчого комітету Білоцерківської міської ради

165

Шульга Марія Анатоліївна – Заслужений працівник освіти України

166

Щука Аркадій Васильович - Заслужений тренер України з греко-римської боротьби

167

Якушев Едуард Федорович – Заслужений машинобудівельник України

168

Ярмоленко Юрій Захарович – Заслужений будівельник України

169

Яровий Віктор Петрович - Заслужений будівельник України

170

Яценко Григорій Миколайович – головний лікар міської лікарні № 1, депутат міської ради IV скликань

 

171

Адаменко Віктор Адольфович

172

Адмін Євген Іванович

173

Ашуров Едуард Шевкетович

174

Багнюк Олександр Олександрович

175

Бараненко Анатолій Кіндратович

176

Бедрата Надія Йосипівна

177

Бедратий Володимир Іванович

178

Берман Харитон Абрамович

179

Бовт Сергій Вікторович

180

Бондарєв Федір Федорович

181

Борисенко Діна Арсенівна

182

Войцехівський Василь Іванович

183

Воробйов Владислав Валентинович

184

Герасименко Віктор Григорович

185

Голос Анатолій Федорович

186

Григор Руслан Петрович

187

Давидюк Василь Гаврилович

188

Дзевенко Галина Дмитрівна

189

Єгоров Роман Якович

190

Жарков Геннадій Петрович

191

Жизнєвський Михайло Михайлович

192

Жукова Марія Павлівна

193

Заїка Микола Тихонович

194

Зайцев Володимир Гаврилович

195

Зубанков Олександр Миколайович

196

Кам»ярук Микола Іванович

197

Каплуненко Ігор Валентинович

198

Картіль Іван Іванович

199

Ковбасюк Григорій Дем’янович

200

Ковтун Василь Семенович

201

Ковтун Єва Титівна

202

Козачина Микола Семенович

203

Козлов Віталій Миколайович

204

Коломієць Борис Лукич

205

Коломієць Віталій Валентинович

206

Кононський Олексій Іванович

207

Копаниця Галина Дмитрівна

208

Коротков Герман Володимирович

209

Красножон Петро Іванович

210

Красношапка Юрій Олексійович

211

Крикунов Володимир Гаврилович

212

Куракін Володимир Васильович

213

Кутурга Григорій Нестерович

214

Лапінський Євген Валентинович

215

Левицький Федір Антонович

216

Мазурчак Надія Антонівна

217

Молоцький Василь Іванович

218

Нагаївський Георгій Володимирович

219

Найдьонов Василь Антонович

220

Настевич Олександр Іванович

221

Науменко Семен Михайлович

222

Ненашева Валентина Дмитрівна

223

Нехай Олександр Володимирович

224

Носко Юрій Миколайович

225

Овчаренко Віктор Дмитрович

226

Опанасенко Анатолій Петрович

227

Опанасенко Ніна Петрівна

228

Орлюк Володимир Васильович

229

Павленко Юрій Прокопович

230

Павловський Юрій Олександрович

231

Павлуша Сергій Валерійович

232

Панічкін Михайло Степанович

233

Панько Іван Семенович

234

Подзигун Володимир Пилипович

235

Попович Павло Романович

236

Проценко Володимир Михайлович

237

Пушка Іван Данилович

238

Романчук Анатолій Михайлович

239

Савуляк Володимир Іванович

240

Сєргеєва Галина Лаврентіївна

241

Симковський Арсентій Никифорович

242

Ситніков Віктор Іванович

243

Слободяник Валентин Кузьмич

244

Совгиря Євгенія Піонівна

245

Співак Віра Яківна

246

Срібняк Микита Лук’янович

247

Стацюра Віктор Сергійович

248

Стрільчук Олександр Анатолійович

249

Таран Михайло Никифорович

250

Троцко Микола Макарович

251

Тур Георгій Никифорович

252

Федоренко Михайло Максимович

253

Федотов Володимир Михайлович

254

Харитонов Олександр Данилович

255

Харута Григорій Григорович

256

Четверик Борис Фокович

257

Чоп Сергій Миколайович

258

Чумак Дмитро Сергійович

259

Шабельний Олександр Романович

260

Шайдюк Віталій Вікторович

261

Шепелєва Віра Захарівна

262

Шостак Григорій Данилович

263

Шуліпа Геннадій Володимирович

264

Яригін Єфрем Денисович

265

Яцун Олександр Васильович

266

Ященко Григорій Павлович