ПАМ'ЯТКА ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖ В ЕКОСИСТЕМАХ

Дата :
2020-06-30

Щорічно пожежі природних екосистемах завдають непоправної шкоди природі і державі. Найбільша їх кількість, як правило, припадає на весняно-літній період, на вихідні і святкові дні, коли природу відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання кількості джерел загоряння. Тисячі пожеж внаслідок спалювання сухої рослинності на полях, городах відкритих територіях в Україні та Київської області вже стали свого роду національною катастрофою.

У 90% випадків причина виникнення пожеж в екосистемах -сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання Правила пожежної безпеки.

Тому закликаємо жителів і гостей нашого міста суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі і не провокувати виникнення пожеж в екосистемах, берегти унікальну флору і фауну нашого краю!

В зв’язку з цим нагадуємо населенню про дотримання основних правила пожежної безпеки:

- не спалюйте суху траву або листя на присадибних ділянках, це може перерости у неконтрольоване горіння;

- організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками

- не організовуйте складання легкозаймистих матеріалів поблизу очерету;

- очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;

- не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;

- при сильних поривах вітру відмовтесь від розпалювання вогнища;

- залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;

- проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.

Щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:

- не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;

- намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки та непогашені сірники на землю;

- не викидайте предмети із залишками паливно-мастильних матеріалів, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною системою;

- не випалюйте суху рослинність на землях лісового та природно-заповідного фондів, на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;

- не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, не підпалюйте їх;

- забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин;

- забороняється відвідувати ліс у пожежонебезпечний період.

Дії під час пожежі:

- не панікуйте та не приймайте поспішних рішень;

- обов’язково повідомте пожежну службу за тел.: «101»;

- незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском або щільною тканиною;

- з небезпечної зони виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню;

- будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони загрожують падінням та можуть травмувати.

Нагадуємо, що за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також спалювання стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення передбачено відповідальність відповідно до чинного законодавства.

Шановні громадяни!
Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах - негайно телефонуйте за номером «101». Пам'ятайте, що тільки дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

Бережіть себе і природу!